יתרונות וחשיבות שתיית מים

כמה הייתם מוכנים לשלם עבור תרופת פלא, שמסוגלת:

  • להאט את ההזדקנות,

  • למנוע עליה במשקל,

  • להקטין סיכוי לכמה סוגי סרטן,

  • להפחית עייפות,

  • למנוע עצירות,

  • לשפר את מראה העור ואת תפקוד המוח?

נשמע too good to be true, נכון?

ואם תגלו, שמדובר בחומר שכולנו מכירים היטב, אפילו משתמשים בו, זמין לכל בני הבית ועלותו אפסית? עכשיו אתם אפילו יותר סקרנים, נכון?

את כל הקסמים האלו יודעים לחולל המים: אותו נוזל מופלא המרכיב 60% ממשקל גופנו. שמירה על כמות מים קבועה בגוף ועל שיעור המומסים בתוכם היא קריטית לקיום החיים של האורגניזם ושל התאים המרכיבים אותו.

מה זה אומר, בתכל'ס? שאם תשתו בכמות המתאימה לכם, יקרו לכם רק דברים טובים. ישנו פתגם סלובקי שאומר "מים טהורים הם התרופה הטובה והמועילה ביותר בעולם",ואכן, למרות שאין להם יחסי ציבור, המים הם-הם "טעם החיים" האמיתי.

אספקה נאותה שלהם תבטיח תפקוד אופטימלי של המכונה המשוכללת הזו – אנחנו! חשיבות שתיית המים אינה תלויה בעונה, בקיץ, כשחם, אנחנו שותים הרבה כדי להרוות את הצימאון. לעומת זאת בחורף כשקר, אנחנו לא מרגישים צמא, ובמקרים רבים אנחנו לא שותים מספיק ולא מספקים לגוף את כל הנוזלים הדרושים לו לתפקודו התקין. בנוסף לכך, החימום שמופעל בחורף גורם לנו לאיבוד נוזלים ולהתייבשות. כאשר מתחילים לתת לגוף כמויות שתייה מספקות, תחושת הצמא משתקמת, ובעצם ככל ששותים יותר מרגישים צמאים יותר וזה מצוין.

הדרך להתרגל לשתות הרבה היא להתחיל לשתות מתוך החלטה שזה חשוב. ההרגל ייבנה עם הזמן. תוכל להתחיל מארבע כוסות ביום ולעלות בהדרגה. חשוב לפזר את השתייה לאורך כל היום כדי לאפשר לנוזלים להיספג ולא רק להיות מופרשים.

מה עושה מי שהשתכנע שכדאי לשתות יותר, אבל המים לא טעימים לו? גם לאלו יש פתרון: חליטות צמחים. מדובר על השריית צמחים במים חמים, ושתיית הנוזל המתקבל – חם או אחרי קירור. חליטה היא דרך מצוינת לגוון את ה(אין)טעם של המים, ועל הדרך להוסיף להם יתרונות בריאותיים. לחליטות המופקות מצמחים ומפירות יש סגולות רפואיות מיוחדות, כיוון שהחומרים הפעילים שלהם עוברים ברובם למים החמים. למעשה, הטבע מגדל עבורנו אוצרות בריאות הניתנים לשימוש אפקטיבי בצריכה נבונה. כך מקבלים "2 במחיר אחד" – גם הכנסת נוזלים מומלצים לגוף, וגם הקלה וריפוי.

אם תחשבו לרגע כמה כסף אתם מוציאים או עלולים לבזבז בעתיד על מוצרים שיעכבו את הזדקנות העור, על אימונים בחדר הכושר, או חלילה על תרופות וטיפולים שיסייעו לכם לשמור על בריאותכם, תבינו שכדאי לכם לוותר על המשקאות הממותקים השונים ולעבור למים. לא רק שמשקאות אלו יקרים הרבה יותר ממים, אלא שבניגוד מוחלט למים, הם גורמים לגוף נזק במקום תועלת.

לכן, יש לכם את כל הסיבות להפוך את המים למשקה הקבוע שמוגש בביתכם, מה שיתרום ללא כל צל של ספק לחיוניות ולתפקוד של כל בני הבית.


מאמרים נוספים 
כל המאמרים
תגיות
No tags yet.