טיפול בתזונה

טיפול בתזונה הינו תהליך טיפולי שבמרכזו עומד האתגר לגלות את המקור לבעיות הבריאותיות איתם מגיעים מטופלים לקליניקה ולטפל בו באמצעות תזונה,שיחות וכלים טיפוליים נוספים.
עוד על תזונה
עם אלו בעיות בריאותיות מגיעים מטופלים לטיפול בתזונה בקליניקה? 

  • עודף משקל - עם הבעיה השכיחה הזו מגיע אחוז המטופלים הגבוה ביותר לקליניקה.

  • יתר לחץ דם, רמת כולסטרול גבוהה, רמת סוכר גבוהה.

  • דלקות בדרכי השתן – דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן היא תופעה ממנה סובלות נשים רבות מהאוכלוסייה. הדלקת עוברת לאחר נטילת אנטיביוטיקה אולם ברבים מהמקרים היא נוטה לחזור שוב ושוב. בעזרת הטיפול ניתן לצאת ממעגל האנטיביוטיקה.

  • בעיות בקיבה ובמערכת העיכול – אנשים רבים סובלים מתחושת אי נוחות בקיבה או במעיים, מנפיחות, גזים, צרבות, עצירות ועוד

  • דלקות פרקים, דלקות גרון חוזרות, אלרגיות עונתיות, בעיות עוריות – גירויים בעור, אקנה,

  • כאבי מחזור וכאבי ראש.

  • תלונות שכיחות נוספות - נשירת שיער, קשיים ושינויים בגיל המעבר ועוד

  • חולי סרטן ומחלימים מסרטן, לאחר טיפולים כימותרפיים והקרנות

מה ההבדל בין טיפול בתזונה לבין דיאטה?

דיאטה היא תהליך זמני ומחקרים מראים כי ב-95% מהמקרים התוצאות שלה זמניות. טיפול בתזונה מאפשר לך להכיר את עצמך, להקשיב לעצמך ולבחור מה לאכול מתוך מגוון גדול של אפשרויות תזונתיות ובאופן הדרגתי להגיע למשקל תקין. דיאטות חריפות לרוב מזיקות לבריאות, מאכזבות ומתסכלות. לכן חשוב שהמשקל יהיה תוצאה של דפוסי חשיבה נכונים ומקדמים וטיפול נכון בגוף. הירידה במשקל צריכה להגיע בדרך נכונה ומאוזנת, כזו שאפשר לחיות לאורה שנים רבות ובהנאה. 

איך טיפול בתזונה יכול לפתור בעיות בריאותיות? 

מחקרים רבים מראים על הקשר בין תזונה בריאה ואורח חיים בריא לבין מערכת חיסון חזקה ובריאות תקינה. אבל מהי בעצם תזונה בריאה והאם לכל האנשים מתאימה אותה תזונה?

תזונה בריאה היא תזונה המבוססת על חומרי גלם איכותיים ועל מזון שאינו מעובד. מזון זה מספק לתאי הגוף אנרגיה, ויטמינים, מינרלים, חלבונים, פחמימות ושומנים איכותיים. מזון זה אינו מעמיס על מערכות העיכול והפינוי אלא מיטיב עם הגוף וגורם לנו להרגיש יותר טוב.

 

על אף המאפיינים האחידים, אנשים שונים זקוקים לתזונה שונה בהתאם לגיל, לפעילות הגופנית ולמצב הפיזי כמו היריון, גיל המעבר, מחלה או החלמה ממחלה.   

בנוסף, תמיד קיימים גורמים רגשיים אשר משפיעים על המצב הבריאותי וחשוב לי לתת להם מענה.

רוצה לדעת עוד על תהליך הטיפול בתזונה?  לחץ כאן